Produkcja i pakowanie

Czasze

Firma Corab podchodzi do klienta bardzo indywidualnie, starając się zaspokoić wszelkie jego potrzeby i wymagania, dlatego anteny satelitarne produkowane przez firmę Corab są wykonywane zgodnie ze specyfikacją klienta. Pierwszy etap produkcji anteny to tłoczenie wraz z otworowaniem, który odbywa się na automatycznych prasach. Następnie wytłoczone anteny poddawane są procesowi lakierowania w pełni zautomatyzowanym cyklu. Nadzór całego procesu pod kątem badań chemicznych prowadzi niemiecka firma NABU, natomiast techniczny nadzór został powierzony szwajcarskiej firmie GEMA. Dzięki temu, cały proces przeprowadzony jest w sposób bezpieczny i dający bardzo wysoki efekt jakościowy.

 

Lakierowanie

Zanim antena zostanie poddana procesowi lakierowana musi przejść kontrolę jakości materiału wejściowego (blacha cynkowana o odpowiedniej grubości), a następnie przygotowaniu powierzchni metalu przed malowaniem proszkowym. Etap ten polega na odtłuszczeniu, fosforanowaniu żelaza i płukaniu wodą. Kąpiel oparta jest o preparaty chemiczne firmy NABU gdzie ściśle kontrolowane są takie parametry jak : stężenie, pH, temperatura. Powłoka fosforanu żelaza zapewnia dodatkową ochronę antykorozyjną i zwiększa przyczepność farby do podłoża dzięki czemu pokrycie farby jest bardzo precyzyjne i dokładne. Kolejnym istotnym etapem jest suszenie powłoki fosforanowej.

Następnie antena poddawana jest nanoszeniu powłoki proszkowej w automatycznej kabinie malarskiej. Etap ten jest całkowicie nadzorowany przez szwajcarską firmę GEMA. Stosowana farba to poliester fasadowy, który oprócz odporności na czynniki atmosferyczne , zachowanie trwałego koloru i stopnia połysku również powoduje mniejszą absorbcję promieni słonecznych.

Po etapie naniesienia farby następuje etap utwardzenia powłoki proszkowej, który odbywa się w piecu do wypalania. Końcowym etapem procesu lakierowania jest kontrola jakości powłoki finalnej: pomiar grubości, przyczepności, stopnia polimeryzacji oraz ocena wizualna powłoki.

 

Uchwyty

 

Uchwyty stalowe wytwarzane są z rur 32, 38, 50 mm w zależności od zamówienia klienta mogą być również gięte lub spawane pod kątem prostym. (Zarówno jedne jak i drugie cieszą się ogromną popularnością). Wszystkie uchwyty wytwarzane są z czterema rodzajami powłok ochronnych. Powłoki : trzy malowane (jasne, ciemne i alucynk) oraz galwaniczna. Proces cięcia, gięcia jest procesem półautomatycznym natomiast spawanie uchwytów jest procesem automatycznym przy pomocy robotów spawalniczych. Malowanie uchwytów odbywa się w sposób podobny jak czasze. Cynkowanie uchwytów odbywa sposobem ogniowym lub galwanicznym.

 

Osprzęt

Firmą posiada własną narzędziownie dzięki której może być elastyczna na potrzeby i wymagania płynące z rynku. Proces przygotowania nowych wykrojników na miejscu znacznie skraca czas oczekiwania i zmniejsza koszty. W tym dziale zatrudnieni są doświadczeni inżynierowie, posiadający ogromną wiedzę w zakresie konstruowania i projektowania.

Proces wytwarzania osprzęt (cybanty, kostki, puszki, głowice) wykonywany jest w potoku półautomatycznym, natomiast elementy łączne w potoku automatycznym. Wszystkie elementy wytwarzane z kompozytu przygotowywane są na wtryskarkach.

 

Pakowanie

Paletowanie anten odbywa się na stanowisku, na którym pakowany jest osprzęt do danego typu anten.

Pakowanie i konfekcjonowanie osprzętu odbywa się automatycznie na szwajcarskim systemie, który cały proces monitoruje: waży, mierzy i filmuje (w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości dotyczących sposobu pakowania i ilości elementów w kartonie, klient ma możliwość otrzymania filmu i skontrolowania procesu). Maszyna automatycznie dozuje drobne elementy (podkładki, nakrętki, wkręty, śruby), które są pakowane w worek foliowy i podawane do kartony zbiorczego. Następnie dokładane są elementy większe (głowica, puszka, wysięgnik), instrukcja oraz cybanty i kostki. Maszyna automatycznie zakleja karton oraz drukuje kod anteny (do której jest osprzęt). Osprzęt jest umieszczany na paletę wraz z odpowiednimi czaszami. Paleta jest zabezpieczana listwami tekturowymi i automatycznie owinięta streczem.

Uchwyty pakowane są w kartony w zależności od rodzaju uchwytu. Pakowane ilości różnią się też w zależności od wielkości. Uchwyty zabezpieczone są workami foliowymi, w które wkładane są instrukcje użytkowania.

Zamknięcie całej produkcji w jednym miejscu spowodowało, iż firma ma ciągły wpływ na jakość wykonywanych produktów, bezpośredni może wpływać na zmiany oraz jest konkurencyjna cenowo w stosunku do innych producentów na świecie.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek) w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.